luxmed-medica

osoz

pneumo

pzu

stomoz

badania EKG

badania-ekg

Elektrokardiografia jest to metoda pośrednia polegająca na rejestracji elektrycznej czynności mięśnia sercowego z powierzchni klatki piersiowej w postaci różnicy potencjałów (napięć) pomiędzy dwoma elektrodami, co graficznie odczytujemy w formie krzywej elektrokardiograficznej, na specjalnym papierze milimetrowym bądź na ekranie monitora.

EKG nie jest niezawodnym kryterium rozpoznania choroby: istnieje możliwość prawidłowego elektrokardiogramu przy schorzeniach kardiologicznych oraz nieprawidłowy zapis czynności elektrycznej przy prawidłowym stanie klinicznym.

 


W ZPOZ MEDICA bezpłatnie wykonujemy badanie EKG spoczynkowe każdemu pacjentowi, który zgłosi się z dolegliwościami bólowymi w klatce piersiowej lub w stanie wymagającym kontroli czynności mięśnia sercowego. Aby skorzystać z badania nie jest potrzebne skierowanie od lekarza. Pielęgniarki praktyki odbyły dodatkowe przeszkolenie i są uprawnione do samodzielnego wykonywania i interpretowania zapisu EKG.

Gabinet EKG czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Przychodni: 7.30 - 19.00, a w dni wolne od pracy lub święta w czasie dyżuru pielęgniarskiego w godz. 9.00 - 9.30 i 17.00 - 17.30.

PAMIĘTAJ ŻE W PRZYPADKU ZAWAŁU MIĘŚNIA SERCOWEGO WAŻNA JEST KAŻDA CHWILA, NIE ZWLEKAJ Z WIZYTĄ U LEKARZA, WYKONUJ PROFILAKTYCZNIE BADANIE EKG. W przypadku dolegliwości bólowych, ucisku w klatce piersiowej, bólu lub drętwienia promieniującego do kończyn górnych należy niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe (tel. 112 lub 999).

 

Czytany 5457 razy